Začínáme v lednu:

Začínáme v lednu

Cvičení Qigong v Jičíně (čti „či-kung“) dostane počátkem roku 2013 novou tvář. A to doslovně :-) . Změní se lektor, možná místo i čas. MUDr. Mařádek (dále Jíra) letos v Jičíně končí a vybral si mě jako svého nástupce ve vedení lekcí Qi-Gong.

Rád bych pokračoval v jeho práci a pokusil se tím o to, aby cvičení v Jičíně pokračovalo a zasazená semínka zájmu o tento druh cvičení mohla dále klíčit v každém z nás.

Má představa o vedení cvičení je malinko jiná než Jírova. Chtěl bych jít cestou dvou skupin: začátečníků a pokročilých. Důvod je prostý - není snadné vytvořit takový cvičební program,aby si s dobrým pocitem zacvičily obě skupiny najednou. Proto bych rád ty z Vás, kteří cvičí 2 a více let zařadil do pokročilé skupiny. Ostatní by zůstali ve skupině začátečníků, ikdyž mají se cvičením již nějaké zkušenosti.

U začátečníků bych se rád zaměřil na posílení těla (vytvoření struktury) a práci s dechem. Budeme se soustředit na základní principy cvičení formou Stání stromu a posílení tělesné Qi (čti „či“) sestavou "Osm kusů brokátu" (taoistická forma).

Pokročilí budou v rámci mých lekcí pokračovat ve zpevňování těla a to formou Osmi postojů a zklidnění ducha shen sestavou 5-ti zvířat.

Čas ukáže, do jaké míry se můj záměr podaří. Rád bych, aby Ti z Vás, kteří mají zájem pokračovat ve cvičení (což jste doufám všichni :-) ) mi tuto milou skutečnost dali vědět. Od Vašich reakcí na můj návrh se bude odvíjet, jakou podobu bude mít Qigong v následujících letech. Pokud nás bude dost na to, abychom se mohli rozdělit a současně pokrýt náklady na cvičební prostory, bude to skvělé. Pokud naše počty zřídnou, budeme pokračovat cestou jedné skupiny.

Cvičit začneme v týdnu od 7. ledna (den v týdnu bude upřesněn dle Vašich reakcí na vhodný termín a skupinu), každé setkání bude jeden a půl hodinová lekce). Noste si prosím vždy příjemnou obuv na přezutí a cvičení (ne sandálky, ale sportovní měkkou obuv, nejlépe s rovnou podrážkou), dobré volné oblečení, protože v zimě bývá v tělocvičně chladno, karimatku či jinou podložku (nebude potřeba vždy, ale někdy ano).

Přihlásit se, či vznést jakýkoli dotaz lze na záložce kontakty.
Pokud se přihlásíte, napište mi prosím, který den by Vám cvičení vyhovovalo více, případně méně.
Rozhodne většina a volnost cvičebních prostor.

Milan Král