jak by to mohlo:

jak by to mohlo

Qigong - školní rok :-) 9-12—2014 // 1-6—2015

QIGONG INFO proVás: Od ledna2015:

(text z vánočního posezení 22.12.2014 viz. níže)

originál zde

Náplň hodin:
- sestavaléčivého qigongu (vysvětlování, cvičení, zdokonalování)
- vracení se k sestavám (8ks brokátů, 5 původních zvířat), neigongům
- neustálý návrat k statickým formám pomocí postojů (hromadění qi)
- úvody k hlasovým - léčivým cvikům - tónům ve spojení s vnitřními orgány
- Vaše invence a přání (léčivé doteky :-) , meditace, dýchání, pohoda … )
(shrnuto slovy někoho z Vás z hospůdky minulé – co uzná guru za vhodné a akutní :-) )

Smysl: - radost z pohybu, života, sdílení, učení se, hledaní nitra svého, přátelství :-)

Akce nad rámec hodin:

Akce v běhu
1.) seminář s Mirem (14.-15.2.) tělocvična 4.ZŠ
- viz první strana(neváhejte a přihlaste se, váháte-li. Není moc Mirůůů :-) ).
- nepřihlásí-li se dostatečný počet osob (min.10), zruším bez náhrady, žel<->bohu. :-)

Přihlášeni(zaplacená záloha): Jiří Cajthaml
Projevili zájem(zatím bez zálohy): HonzaS., JanaPil., RadkaK., IvaK., JiřinkaP., JirkaS., Zdeny(dle možností), Květa
Na Vážkách:RadkaM.

Akce v hlavě
- 2.) Navázaní na náš společný první loňský seminář v Krkonoších. (obdobná forma) – popovídáme si o možnostech v hospůdce. Bylo by prima zopakovat loňské úspěšné setkání. Měl jsem z něho po úvodní nervozitě nakonec hřejivý pocit a z Vašich reakcí byla cítit spokojenost. Sešli se fajn lidičky, užili jsme si cvičení, společnou večeři i osobní poznání dopadlo výborně. :-) 
Celodenní, víkendové nebo několikadenní obdobné setkání nás obohatí jak fyzicky, ale i duševně neboť se alespoň na chvíli vymaníme z všedních starostí.
Uvítal bych Vaši pomoc (a tímto Vás o ní pěkně prosím) s možností nalezení a zajednání vhodných prostor. (Program jsem/e schopen vytvořit s ohledem na podmínky sám :-) ). 
Navrhovaný termín: konec června

3.) Možnost (místo bodu 2. (nebo i s bodem 2.)) zrealizovat pár společných sobot. Tzn. uspořádat celý jeden sobotní den s qigongem. Můžeme to pojmout jako celodenní cvičení s pauzou na oběd nebo cílené cvičení zaměřené na sestavy (8ks.brokátu,5zvířat,postoje,cviky na orgány, hlasové cvičení…). Také mám možnost pozvat na jednu jarní sobotu české žáky mistra ROYe, (Viděli byste cvičit brokáty, zvířata… od někoho jiného) eventuálně Vám bude muset stačit reprodukce mou osobou. :-)
Předběžně navržené termíny (můžeme se domluviti jakkoli jinak): 14.2.- nevyjde-li Miro, 18.4., 16.5., (6 nebo 13 nebo 20.6.) – počet sobot je na nás (2-3?)

4.) qigong pro ženy letos nechystám, pokud by nevzešla obří poptávka od Vás.

5.) Ti z Vás, kteří mají zájem poznat našeho mistra, mají možnost 22-24.5.2015, kdy Roy Jensen přiletí do ČR. (23.-24. pro začátečníky) – v případě zájmu je třeba mě kontaktovat. Čím dříve tím lépe.


Moc rád bych uvítal Vaše názory na body 1,2,3 potažmo 4,5. Máme-li o5 zažít společný víkend na horách (kdekoli) nebo strávit společné soboty je třeba jednat s předstihem.  Na náš případný společný víkend potřebuji přihlášky do konce ledna kvůli výběru a rezervaci prostor.

Na stránkách vytvořím dotazník.
(už je :-) ZDE)

Vážnýzájem(předplaceno:-))ocvičeníodledna2015projevili:Ivča,Jiřinka,Květa

Krásné, klidné a radostné vánoční svátky.
Milan

Nedomluvíme-li se jinak, začneme 5.1.2015níže text z 9/2014

Ahoj přátelé qigongu,

              rozhodljsem se tento školní rok pokračovat vevedení cvičení. Poprosil jsem Evu o její možnou invencia ona souhlasila. Budete tedy mít o5 možnost nahlédnout na cvičení i jinovým (ženským) pohledem. :-) Pokusíme se Vám dělat průvodce na cestě Vaší/Naší vnitřní práce. Při našem posledním posezení v červnu většina z Vás toužila po dalším společném setkávání. I když bych mnohdy raději cvičil sám a rozvíjel a poznával své vnitřní pochody, zjistil jsem, že mě svým způsobem naplňuje to, že při společném setkávání s lidmi, tedy s Vámi, objevujeme mnoho společného a že se díky tomu můžeme cítit mezi svými. Tento pocit sílí s poznatkem, že se nakonec všichni chtějí rozvíjet a že je to subjektivně pro každého stejně těžké, bez ohledu na to, ve které etapě svého života se právě nachází. Ten, kdo chce být zdravý bez medicíny, se neobejde bez jiného myšlení.

               Novémyšlení začíná u toho,co si myslíme sami o sobě.

                Letosbudeme rozvíjet to, co jsme se již naučili . Budeme reagovat na Vaše potřeby a pokusíme sepřizpůsobit cvičení ročnímu období. Máme již mnoho materiálů, ze kterých můžeme čerpat a také budeme. Ochutnali jsme sestavu 8 kusů brokátu, 5 původních zvířat. (první dvě sestavy taoistické triády (třetí je promývání kostní dřeně)). Známe spoustu cviků na harmonizaci jin a jang. Také mnohé postoje nám nejsou cizí. Na horském semináři se mnohým z Vás zalíbil hlasový qigong. Pokusíme se i o práci s naším spodním Tan Tchienem, který funguje jako baterie. Taoisté ho nazývají intuitivním mozkem. Mozek v hlavě vnímají jako mozek logický.


Další náplní budiž to, co jste si sami přáli na anketních lístcích v červnu, na našem společném posezení. (viz. obrázky)

   

    Máte-li tedy chuť, být alespoň jednou týdně společně v „jiném“ světě, napište mi prosím.

Slovy našeho učitele: „Qigong je práce. T ě ž k á práce.“ :-)
    
    Nedohodneme-li se jinak, první hodina školního roku 2014/2015 začne v pondělí 15.září 2014 v 18:00 v tělocvičně II.ZŠ v Jičíně.

Krásný zbytek léta.
Milan


Co připravujeme: (mohli bychom připravit nad rámec každo-týdenního setkávání)

1.    Víkendový seminář s Ing. Miroslavem Bakošem v říjnu, bude-li stále ochoten a podaří se mi s ním dojednat termín. Info o prvním uskutečněném Jičínském seminář na který bychom mohli navázat je zde:  Miro přislíbil, že se zaměří na individuální potřeby každého konkrétního jedince. (únor 2015)
2.    Náš mistr (učitel) Roy Jenzen by se měl na jaře objevit v ČR a pořádat víkendový seminář. Kdo z Vás bude chtít vidět nejen qigongovou „legendu“, ale i úžasnou lidskou bytost bude mít možnost. (jaro 2015)
3.    Náš společný v pořadí druhý víkendový seminář v obdobné formě, jako byl ten první krkonošský. Budete-li chtít. (zřejmě červen 2015)
4.    Ženský qigong - nebude
5.    Případné překvapení… :-)